ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13746528
*
nr 1374 6528
Spegel
Oscar II, 77x36cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:14:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:34:49
1
Vinnande bud
25/1 16:04:49
2
600 kr
25/1 16:04:52
1
700 kr (Budbetjänt)
25/1 16:05:22
2
800 kr
25/1 16:05:22
1
900 kr (Budbetjänt)
25/1 16:08:24
2
1.000 kr
25/1 16:08:24
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/1 16:09:38
2
1.200 kr
25/1 16:09:38
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oscar ii spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1374 6528
Spegel
Oscar II, 77x36cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 09:34:49 | 1 | Vinnande bud |
25/1 16:04:49 | 2 | 600 kr |
25/1 16:04:52 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:05:22 | 2 | 800 kr |
25/1 16:05:22 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:08:24 | 2 | 1.000 kr |
25/1 16:08:24 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:09:38 | 2 | 1.200 kr |
25/1 16:09:38 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oscar ii spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02